Hate or love 3

22. června 2011 v 10:00 | Damonika |  Kapitolky
Autor:LanQka
Postavy: Delena, Stefan
Děj: Elenu něco táhne k Damonovi, ale není si jistá, jestli je to "láska" nebo "nenávist". Je Damon opravdu tak bezcitný nebo něco hluboko v sobě skrývá? Když se v Mystic Falls objeví upír, který měl co dočinění s Katherine Pierce, může být Elena ve vážném nebezpečí. Navíc, když se za ním vydá Damon, aby ho zabil a ochránil tím Elenu, není v bezpečí ani on...
Jazyk: CZ!

Hate or Love 3
Sama jsem netušila co to vlastně dělám a hlavně, proč to dělám. Myšlenky se ve mě neustále shromažďovali a míchaly se dohromady s mými city...Seděly jsme tu na gauči v poloosvětlené místnosti a snažili se o něco, co bylo ještě zvláštnější...Říkala jsem si: My se tu vážně snažíme Damonovi pomoct?
V tom mě Bonnie pevně stiskla ruku, vyjekla bych bolestí, ale nechtělo se mi celou tuto "věc" opakovat. Navíc, Bonnie se byla jistá v tom co dělá a toho jsem se držela, ale nikdy mě nepřestala udivovat. Najednou se prudce zvedla, vypadala hodně zmateně nebo dokonce i vystrašeně. "Bonnie!" zavolala sem na ní. "Co jsi viděla?! Byla nejspíš hodně vyděšená, protože na nic z toho co jsem řekla vůbec nereagovala. Ona mě vážně nepřestane udivovat... "Bonnie, toto už vážně není vtipné..." Celá tato sitace byla dost matoucí, nevěděla jsem co si o tom všem mám myslet. Že by to bylo celé nějaký hloupý vtip?
"Eleno....." vysvětlovala Bonnie. "Myslím, že jsi v nebezpečí, měly bychom okamžitě najít Stefana!". Od ní to znělo, jakoby měl nastat konec světa. Nestačila jsem ani zareagovat, jelikož mě hned svírala pevně v objetí, které jsem ji jak jinak než opětovala. "A viděla si i Damona?" vypadlo ze mě.... Bonnie neodpověděla a hodila mi z věšáku kabát s tím, že musíme ihned k Salvatorovým. Normálně bych byla ráda, že tu zášť proti nim konečně překonala, ale za jistých okolností to prostě nešlo. V tom mě Bonnie opět pevně chytila za ruku a doslova se mě snažila dostat z domu - byla tak bez sebe, jakoby se ani neovládala. Bylo mi to hodně nepříjemné. Nakonec jsem se z jejího sevřetí konečně dostala...
"Dost!!!" vykřikla jsem snažíc se jí nějakým způsobem zarazit. "Bonnie, řekni mi o co tady jde!" rozčílila sem se a neodpustila si jeden vražedný pohled. Bonnie uhnula očima a ještě ve dveřích se mi to snažila částečně vysvětlit.
"Jde o to, že jsi v nebezpečí a Stefan o tom celém věděl. Říkala jsem aby ti to řekl...ale on to chtěl vyřešit sám...Mrzí mě to Eleno, vážně." Bylo vidět, jak to Bonnie mrzelo. Nakonec jsem pookřála a v mžiku ji objala skoro tak pevně jako předtím ona mne. Potichu jsem se ji snažila utěšit.
"To je v pořádku, zajedeme za Stefanem a on mi toho bude muset hodně vysvětlovat." zašklebila jsem se a oblékala si konečně kabát. Ale měla jsem strach, který šel jen těžko potlačovat. Vážně jsem v takovém nebezpečí? A co vlastně Bonnie ve svém vidění viděla? A Damonovo zmizení? Až příliš otázek bez odpovědí. Zrovna jsme se chystaly projít skrz dveře, v tom se jako na zavolanou objevil Stefan. Nevím kde se to ve mě vzalo, ale byla jsem na něj v tu chvíli vážně naštvaná. To mi nemohl říct, že se něco děje? To mu vážně nepřišlo důležité říct mi, že mi něco hrozí? Stefan nejdřív pohlédl na Bonnie a poté na mě. Pochopil, že už něco nejspíš vím a jeho vyraz byl plný obav a jistého zármutku. Ale ani to nedokázalo smazat skutečnost, že mi to měl říct...
"Někomu tady dlužíš vysvětlení, Stefane." nahodila Bonnie s úšklebkem.
"Jsem si toho vědom, Bonnie!" okřikl jí a ona hned uraženě odešla, takže jsme v pokoji zůstali jen my dva. Už jsem to prostě nevydržela a všechno to na něj vybalila.
"To si vážně myslíš, že jsem tak naivní?! To jsi se nemohl alespoň zmínit, že mi možná něco hrozí?! Dostávala jsem ty věty ze sebe tak energicky, že bych klidně mohla pokračovat celé hodiny.
"A kdyby tu nebyla Bonnie..." nestačila jsem dopovědět větu, jelikož mě Stefan náhle přerušil. "Promiň, máš pravdu, měl jsem ti to říct." omlouval se. "Ale měl jsem k tomu vážné důvody..."
Ty jeho důvody si dovedu představit: Víš, nechtěl jsem, aby se ti něco stalo. Nebo: Chtěl jsem se tě tak snažit ochránit. Bylo to tak pro tebe lepší. Někdy mi už vážně leze na nervy ta jeho přehnaná péče, pomyslela jsem si.
"Eleno, jde tu o jednoho upíra, který měl co dočinění s Katherine..." začal mi pomalu vysvětlovat. Ihned jak jsem uslyšela JEJÍ jméno, zbystřila jsem.
"Katherine?" nevěřícně jsem opakovala.
"Ano, nejsem si jistý, ale právě teď tě ten upír hledá..." Stefanův dosavadní výklad mě silně znepokojoval a jeho přehnaná vážnost mi ani trochu nepomáhala.
"Chce tě zabít, Eleno! Nechápeš?! zdůraznil a zvýšil o několik stupňů hlas, přitom se mi neustále díval do očí. Nebyla jsem si jistá jak zareagovat, opět jsem nebyla schopná ze sebe vydat jediné kloudné slovo. Stefan na mě nenaléhal a dal mi menší prostor, abych to mohla zpracovat. Poté zase pokračoval.
"Včera jsme se já a Damon pohádali." povzdychl si. "Řekl jsem, že mu na tobě nezáleží...a on se zničeho nic rozzuřil - málem mě při tom i přidusil. A ještě než stačil zmizet řekl, že mu na tobě..." a nastala delší odmlka. "...záleží.
Damonovi, že by na mě záleželo? Záleží mu vůbec na někom? Nevěřícně jsem kroutila hlavou.
"Domnívám se...." pokračoval Stefan. "Domnívám se, že za tím upírem vyrazil sám..."
Teď mi Stefan málem vyrazil dech....proč by se za ním Damon vydal a navíc ještě sám? I já vím, že je to dost riskantní...
"Měl o tebe strach už ten večer a po tom co jsem ho vyprovokoval..." Stefan větu nedokončil, sama jsem si to už domyslela. "Ten upír je hodně nebezpečný a před malou chvílí jsem zjistil, že není sám - Bonnie viděla i další upíry..." Stefan se opět odmlčel, než opět pokračoval. "Damon je hodně silný, ale proti přesile nemá šanci - měly bychom ho zarazit, než provedene nějakou pitomost..." dokončil Stefan svůj úsudek a podíval se mi do očí. Pořád jsem tomu všemu ještě nemohla uvěřit. A že by riskoval jen kvůly mě? To kvůly mě teď může i zemřít? Rychle jsem zamrkala, abych zahnala slzy, které se mi draly do očí.
"C-co ž-že??" vykoktala jsem se značným úsilým.
"Bonnie Damona viděla..." uklidňoval mě Stefan. "Je stále naživu Eleno..., ale musíme ho co nejdřív najít. Chtěla jsem se ho hned teď vydat hledat, ale Stefan samozřejmě nesouhlasil.
"Pokud vím, jsi stále v nebezpečí. Zůstaneš pěkně tady. Já se pokusím něco zjistit..."

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
II ARCHIV II delenastory-damonika.blog.cz II