Pred láskou neutečieš

20. června 2011 v 9:17 | Damonika |  Jednorazovky
Autor: K@rin
Děj: Elena se vrací na místo, kde se setkala se smrtí sebe i svého přítele, aby se konečně postavila svým citům.
Pred láskou neutečeš:
Elena stála uprostřed velkého domu a rozhlížela se kolem sebe. Vyvolával v ní tolik vzpomínek. Zažila tu tolik šťastných chvil, ale ta jedna špatná je předčila všechny. Tak dlouho tu nebyla. Nevěřila by, že se sem ještě někdy vrátí. Přes sto padesát let vydržela vyhýbat se tomuto domu. Bylo to zbytečné, v hloubi duše tušila, že její srdce touží spatřit toto místo ještě naposled.

Uvědomovala si, že se zachovala hrozně a podle, ale v té situaci nepřemýšlela. Chtěla se jen dostat pryč. Nenapadlo ji, že mu tak moc ublíží. Ani na to nepomyslela. Často na něj vzpomínala, téměř každý den se odhodlávala navštívit jej, ale jak ubíhal čas, ztrácela odvahu. Až dnes. Dnes po všech těch letech se ocitla zde.

Nepátrala po místě, kde Damon zrovna je. V hloubi duše věděla, že jestli se s ním má setkat, musí to být tady a dnes. Nikdy se jí nepodařilo zapomenout na ten večer. Na den přesně, před sto padesáti lety vstoupila do světa temnoty, chvíli po tom, co viděla zemřít svého přítele. Nedokázala si představit život bez něj. Netoužila po tom stát se upírem, chtěla být jen navždy s ním. Ten večer se toho událo spoustu. Kathrine se vrátila do města, zabila jejího biologického otce Johna, Jeremy spáchal sebevraždu. Stefan i Damon, oba to věděli. Oba věděli proč je zpět.
Kathrine se přišla mstít. Elena neměla ani tušení, že jí Stefan dal napít své krve. Nevěděla kdy a jak. Kdyby věděla, možná by pochopila, co se chystá udělat. Elena stála kousek od něj a viděla, jak padá k zemi. Tolik si přála pomoct mu. Viděla zoufalství v Damonově očích, když Stefanovo srdce zasáhl dřevěný kolík. Kathrine zabila Stefana a potom i ji. Netušila, že Elena za chvíli vstane z mrtvých.

Nejvíc jí celý druhý život trápilo vědomí, že Stefan se zabít nechal. Měl možnost uprchnout, ubránit se, ale přál si zemřít. Pochopila, bylo to kvůli Kathrine. Stefana její návrat zasáhl mnohem více než Damona. Díval se na ni, jakoby nikdy neodešla, stále ji miloval. Miloval ji tak moc, že bez ní nechtěl žít. Stefan miloval Katrin, ale na Eleně mu záleželo natolik, aby se postaral o její budoucnost.

Někde uvnitř sebe vždy tušila, že ji Damon miluje. Když se probrala, utekla pryč. Nechala Damonova přesvědčeného o její smrti, chtěla být prostě sama. Po letech se dozvěděla, jak moc trpěl. Neměla ani zdání o hloubce Damonových citů. Kdyby věděla o jeho bolesti, vyhledala by ho už dávno. Přála by si, aby se tenkrát zachovala jinak. Mohli být na tu bolest spolu.

Dnes, v den výročí Stefanovi, a vlastně i její smrti přišla sem, aby se setkala s mužem, který ji miloval. S mužem, který pro ni znamenal mnoho a přesto ho tak zradila. Damon by pro ni udělal cokoli. Je to už spoustu let od doby, kdy pochopila, že byla se špatným bratrem. Stefana milovala, ale Damona ještě víc. Nikdy si to nechtěla přiznat, potlačovala své city. Až dodnes.

Dlouho čekala jestli se Damon ukáže. Možná je pro něj tohle místo příliš bolestivé. Možná jim není souzeno být spolu. Kdyby přišel, odpustil by jí? Dokázal by zapomenout, že se na něj vykašlala a teď prostě přijde a chce všechno změnit? Hodinu za hodinou čekala a doufala. Začínala mít čím dál větší strach, ztrácela odvahu čekat dál.

Rozhodla se odejít. Prostě to tak mělo být. Je to její chyba. Kdyby přišla dřív, všechno by bylo jinak. Zvedla se z podlahy a vydala se ke dveřím. K jejímu překvapení v nich stál Damon. Krásný jako vždy. Jeho tmavé oči na ni upíraly svůj pohled. Stál tam opřený o dveře se slzami v očích. Jakmile uviděla ten pohled, uvědomila si, jak velkou chybu udělala. Nikdy neměla dopustit, aby takhle trpěl. Měla chuť se zabít.

Stáli naproti sobě a jen se pozorovali. Elena trpěla Damonovu bolestí. Rozběhla se proti němu a prostě jej políbila. Bylo jí jedno jestli ji odhodí nebo zabije. Chtěla být u něj, objímat ho, vysvětlit mu všechno.

Vrhla se mu kolem krku a políbila ho. Nereagoval. Byl jako z kamene. Políbila ho znovu, zadívala se mu do očí. Přála si omluvit se mu, utěšit ho. Nadechla se, že promluví, ale Damon jí položil prst na ústa a políbil ji.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
II ARCHIV II delenastory-damonika.blog.cz II