Everything for the one I love 15

15. července 2011 v 12:07 | Damonika |  Kapitolky


Téma: The Vampire Diaries
Autor: Michelle
Stránka: http://fanfiction-stories.blog.cz
Pár: Damon/Elena
Zařazení do děje: Příběh začíná velmi známou, oblíbenou a srdceryvnou scénou, kdy Damon Eleně vyznává lásku a následovně jí maže paměť. Později se setkává s Rose a rozhodne se, že vypnout na chvíli své city nebude vůbec špatný nápad. Jak to vlastně dopadne? (Z pohledu Damona!)
Podle posledních děsivých informací se měl Klaus dostavit už do nejbližšího úplňku, což znamenalo, že zbývalo jen třináct dní do zlomení kletby. Upíři se měli moct volně pohybovat po slunci, vlkodlaci zůstat navěky vázáni na měsíc a já společně s Elenou ztratit veškeré vzpomínky na sebe navzájem.
Byl jsem v trvalém spojení s Bonnie, stále jsme si volali, psali nebo se nenápadně setkávali, abychom vyřešili všechny drobnosti týkající se Elenina "vzkříšení".
"Bonnie? Tak mě tak napadá," začal jsem větu hned, co mi otevřela dveře, "znamená to, že Elena zemře s krví původního upíra v sobě, že se stane upírkou?"
Zavrtěla hlavou a posunkem mě pozvala dovnitř. Usadil jsem se naproti ní na pohovku a čekal, až mi vysvětlí, jak se tedy věci mají.
"Včera večer jsem to kouzlo ještě jednou studovala, i se všemi vedlejšími účinky, poznámkami a pokoušela jsem se něco obdobného najít v babiččiných zápiscích nebo Emiliině knize. Podle všeho bude Elena nadále člověkem, jen ztratí všechny vzpomínky na tebe."
"Na tebe ne?" zamračil jsem se.
"Ne. Já jsem jen zprostředkovatel. Našla jsem i něco v tom smyslu, že by se u ní mohly probudit nadpřirozené schopnosti, pokud ovšem má nějaké v sobě ukryté. Prakticky projde procesem smrti a opět obživne, což bude pro její tělo obrovský šok."
"Nečekaně," zašklebil jsem se a pozorně naslouchal jejím slovům.
"U Emily jsem na jednom místě našla poznámku, že u silných a skutečně náročných kouzel, které neprovádí pouze čarodějka a které se týkají třetí osoby, vzniká takzvané poutání, neboli pouto. Jde o to, že mezi osobou, která kouzlo odříkává a připravuje spolu s čarodějkou, a třetí osobou, které se ono kouzlo týká, vznikne spojení, které je táhne k sobě."
"Jo, slyšel jsem o tom," přikývl jsem. "Jen nechápu, proč se to děje. Máme na sebe prostě zapomenout, proč se tvoří to pouto?"
"Čarodějové jsou služebníci přírody. A příroda vyžaduje určitou rovnováhu. Pomyslné váhy se vychýlí na jednu stranu, protože člověk, který bezmezně miluje toho druhého, obětuje své i jeho vzpomínky. Láska, která existovala, najednou zmizí. Váhy se musí dorovnat a to právě oním tajemným spojením. Bude na vás, co mezi vámi bude tentokrát, na síle tvých i jejích citů."
"Aha," vypadlo ze mě otupěle.
"Myslím, že jsem už vymyslela, jak ostatní upokojit, aniž by přišli na to, co se chystáš udělat."
"Počkej!" zarazil jsem ji a zeptal se na otázku, která se mi náhle pátravě rozvinula v hlavě. "Proč to vlastně nikdo nesmí vědět? Já vím, teď už je tu ta přísaha, ale proč to nikdo nesměl vědět před tím?"
"To je hodně složitá věc," evidentně zaváhala. "Podle všeho by pak kouzlo nemuselo fungovat. Jsou totiž dva extrémy, které by se mohly nastat. Buď by vás někdo příliš násilně přistrčil k sobě, nebo by se vás naopak někdo ze strachu z pouta pokoušet držet od sebe. A to oboje," shrnula, "je čin proti přirozenému ději přírody."
"Víš, že jsi dneska absolutně nepochopitelná?" zamumlal jsem otráveně.
"Hele, snažím se ti pomoct, jasný?"
"Samozřejmě, ty čaramůro," vyplázl jsem na ni jazyk a uraženě se podíval jinam.
"Vrátíme se k tomu, co jsem už začala. Mám plán."
Pozorně jsem naslouchal a na tváři se mi postupně tvořil široký úsměv. Ne snad, že by to pro Elenu bylo bezpečné, právě naopak, ale líbil se mi Bonniin nový styl myšlení. Pořádně vychytralý a ničeho se neštítící. A tak to má být, sviňárna na n-tou.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
II ARCHIV II delenastory-damonika.blog.cz II