Everything for the one I love 5

4. července 2011 v 10:00 | Damonika |  Kapitolky

Téma: The Vampire Diaries
Autor: Michelle
Stránka: http://fanfiction-stories.blog.cz
Pár: Damon/Elena
Zařazení do děje: Příběh začíná velmi známou, oblíbenou a srdceryvnou scénou, kdy Damon Eleně vyznává lásku a následovně jí maže paměť. Později se setkává s Rose a rozhodne se, že vypnout na chvíli své city nebude vůbec špatný nápad. Jak to vlastně dopadne? (Z pohledu Damona!)
Komentář autora: Vybojovali jste si ho. ;) Díky za komentáře, a pokud tu zítra bude opět 10 komentářů, můžete se těšit na další díl xD. Takže rada do života - KOMENTUJTE!
"Aha," vydechl jsem a spustil ruce z jejích ramen.
"Damone," pohladila mě po tváři a donutila mě podívat se na ni. "Tvá láska musí být nehynoucí, jedině tak budeš jistě vědět, že ona je ta dívka, která má zůstat v tvém srdci."
"A co když není, co když ji ztratím?" polkl jsem a hleděl do jejích očí.
"Neztratíš. Vím to. Právě teď je všechno, pro co žiješ."
Pomalu jsem se opřel o polštáře za svými zády a zaklonil hlavu. Na malou chvíli jsem si připadal úděsně bezmocný a chtěl jsem tak i zůstat. Pak jsem se vzepřel a pokračoval ve vyptávání.
"Co se s námi tedy stane, když nezbydou žádné vzpomínky? Budeme jen dva cizí lidi."
"Vznikne pouto. Pouto, které vás bude nutit být pohromadě. Opět se seznámíte, opět budete přátelé a v tom novém čase budeš mít novou šanci. To pouto by jí mohlo pomoct najít lásku k tobě."
"Takže pokud nic nepokazím, budu mít v závěru větší šanci než teď," pousmál jsem se nad tou malicherností. Chci zachránit Elenin život a už předem si jistím odměny. Skutečně emociální.
"Damone, ještě jeden bod, aby to všechno fungovalo. Nesmíš to nikomu říct, krom čarodějky, která s tebou bude odříkávat formuli. Ta ale v závěru bude také vázána přísahou mlčení v této věci. Zachráníš jí život a nikdo se to nedozví."
"Je to jediná cesta, jak Eleně zachránit život, kterou máme, ne?" prohlásil jsem odhodlaně.
"Jo."
"Proč jsi to řekla mně a ne Stefanovi?"
Rty jí pokřivil podivný úsměv. Směsice bolesti, škodolibosti a radosti. "Stefana znám už delší dobu," přiznala a zakoulela očima. "Zlomil mi srdce a ani si to neuvědomil. Čas na mstu."
"A to jsem měl na chvíli pocit, že jsi mi chtěla pomoct. Ale jde jen o odplatu," strhl jsem ji pod sebe a políbil na klíční kost.
"Kdepak. Všechno má své skryté stránky," dodala tajemně a nastavila své rty k polibku.
Tentokrát jsem na všechno mezi mnou a Rose zapomněl. Přepnul jsem na jakýsi automatický režim a přemýšlel nad budoucností. Čekala mne velká spousta práce a rozhodnutí. Nemluvě o ceně za Elenin život - naše vzpomínky na společné chvíle.
Něco mě ale utvrzovalo, že bych pro ni udělal všechno. Protože láska dělá s lidmi divy. Mění nás, mluví z nás a dohání nás k bláznivým činům.
Dost jsem uvažoval nad Elijahem. Přemýšlel jsem, proč chce zabít Klause a jak naloží s Elenou do té doby, než proběhne zlomení kletby.
Bude ji držet v zajetí? Co když se nám nepodaří splnit všechny podmínky pro Elenino přežití?
Jak vůbec mám získat krev původního a dostat ji do Eleny bez vysvětlování? A kolik jí bude potřeba?
Nezradím tak trochu Elenu i Stefana zároveň? Nikomu nesmím nic říct. A v důsledku třeba…
A co když to nevyjde tak, jak si plánuji? Co když žádné pouto nevznikne? Co když ji prostě úplně na dobro ztratím? Budu ještě prázdnější a ještě víc sám než doteď…
"Rose?" zašeptal jsem na hraně slyšitelnosti.
"Ano?" usmála se jemně a pozorovala mě se spokojeným výrazem.
"Proč jsi mi to vůbec řekla?"
"Protože každý může být šťastný. Protože každý má dostat šanci," pokrčila rameny a zasněně pohlédla z okna, za kterým vládla noc.
"Byla jsi ty šťastná?" vypadlo ze mě spontánně.
"Myslím, že ano," přikývla váhavě. "Teď jsem," ukázala své rovné zuby v širokém úsměvu a dodala: "Mám tě ráda, Damone, zasloužíš si svou lásku."
"Víš, že jsi pravděpodobně ten nejmilejší člověk, kterého znám?" ušklíbl jsem se a vzpomněl si, jak ironičtí jsme na sebe byli před pár dny a jak jsme se skoro ani nedokázali vystát.
A teď? Opravdu si pomáháme…

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
II ARCHIV II delenastory-damonika.blog.cz II