Everything for the one I love 8

8. července 2011 v 10:00 | Damonika |  Kapitolky

Téma: The Vampire Diaries
Autor: Michelle
Stránka: http://fanfiction-stories.blog.cz
Pár: Damon/Elena
Zařazení do děje: Příběh začíná velmi známou, oblíbenou a srdceryvnou scénou, kdy Damon Eleně vyznává lásku a následovně jí maže paměť. Později se setkává s Rose a rozhodne se, že vypnout na chvíli své city nebude vůbec špatný nápad. Jak to vlastně dopadne? (Z pohledu Damona!)
Komentář autora: Vzhledem k tomu, že se zatím činíte a opravdu každý den přidáváte požadovaný počet komentářů, takže je tu už teď další díl :). A pozor! Když tu už do 15.00 bude 10 komentářů, přidám ještě dnes další díl!! xD
Potichu jsem oknem vlezl do jejího pokoje. Skoro jsem se modlil, aby už spala a já nemusel vysvětlovat, co tam dělám. Po tom, co viděla.
A díky Bohu, mé modlitby skutečně vyslyšeny byly. Tenká pokrývka kopírovala křivky jejího těla, které schoulené leželo přímo uprostřed postele. Na obličeji měla neuvěřitelně roztomilý výraz.
Lákavé rty pootevřené, řasy házejí dlouhý temný stín na její tváře a pleť třpytící se ve dvou stékajících pramíncích…
Plakala?!
Skutečně, když jsem se podíval pořádně, spatřil jsem, že na polštáři pod její hlavou je snadno patrná vlhká skvrna, jak se do něj slzy horce vpíjely.
Co ji mohlo dohnat k pláči?
Usedl jsem na okraj její postele a okamžitě se zase vmrštil na nohy.
Co to ksakru má tak… Její deník!
Zkontroloval, zda jsem ji nějak neprobudil, a pomalu se natáhl pro ten zelený sešit v tvrdých deskách. Pohladil jsem prsty jeho povrch a s provinilým zamrkáním jsem se stáhl do rohu jejího pokoje, kde jsem usedl do křesla.
Zatímco jsem deník otevíral na poslední popsané stránce, zaposlouchal jsem pozorně do jejího dechu. Vtiskl jsem si do paměti jeho rytmus a s pořádným nádechem se pustil do čtení.
Některá slova byla rozpitá, jak na papír dopadla slza a rozmazala její úhledné písmo. Naštěstínebo možná raději bohužel jsem si všechno dokázal domyslet.
NEMŮŽU TOMU UVĚŘIT! Šla jsem za Stefanem, samozřejmě jsem plánovala i zahlédnout Damona, a jen co otevřu dveře, uslyším vášnivé vzdychání a sténání a… Je snad jasné, že jsem se musela jít podívat, o co jde, koneckonců stejně bych musela skrz obývací pokoj projít. Nahlédla jsem dovnitř a spatřila jsem je. Spolu. Tu čubku Rose a hajzla Damona.
Na chvíli jsem odklonil pohled stranou a promnul si důkladně celý obličej. Pak jsem se opět ponořil do jejích vzpomínek.
Když jsem si konečně připustila, že něco cítím, zlomí mi srdce. Proč se mi tohle musí dít pořád dokola? Proč pokaždé, když si někoho pustím k tělu, zjistím, že pravda je jiná? Proč musí být Stefan upír? Proč musí být Damon lhář?
Říkal, že mě miluje…
Obočí mi vylétlo do půlky čela. Cože?
Zběsile jsem listoval ohmatanými stránkami pozpátku a zběžně pročítal jednotlivé zápisy.
Vzal to Damon…
…takže mě vlastně nechce zabít…
…Stefan a Damon…
…Jenna říkala, že…
Dotknul se mě a tlačil mě k…
…musím, Stefan volal…
A pak jsem konečně našel, co jsem hledal. Roztřesený záznam ze dne, kdy jsem ji vyznal svou lásku. Ten tam ale přece nemá co dělat!
Ach, můj Bože! Objevil se tu Damon, před chvílí a ještě teď se celá klepu. Přinesl mi můj ztracený náhrdelník - sporýšový náhrdelník, který mi strhl z krku Elijah.
Odkud začít? Fajn, řeknu to takhle - nechtěl mi ho vrátit. Aspoň ne hned. Vyznal mi lásku. Jako žádní přátelé a podobné kecy jako dosud. "Miluji tě, Eleno."
Kolena jsem náhle měla jako ze sulcu a veškerou svou energii jsem vkládala do udržení rovnováhy. Strašně jsem mu chtěla něco říct, jen mě nenapadla jediná konkrétní věc. Prostě jsem jen hloupě zírala.
Ten Damon, kterého jsem poznala před pár měsíci, se úplně změnil… Záleží mu na druhých, záleží mu na lidech. A pokud, ach, pokud to, co řekl, je pravda, miluje mě.
Jenže, můj nejdražší deníčku, to není všechno! Mluvil o tom, že si mě nezaslouží a že se mnou nemůže být sobecký. Že bude lepší, když zůstanu se Stefanem.
Myslela jsem, že se mě zase pokusí políbit, ale dal mi jen pusu na čelo.
A pak mě nechal zapomenout.
Nevěděl jednu věc. Já těsně před jeho příchodem vypila hrneček sporýšového čaje.
A nic jsem nezapomněla…

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
II ARCHIV II delenastory-damonika.blog.cz II