Everything for the one I love19

21. července 2011 v 12:50 | Damonika |  Kapitolky
Jak se blížil večer, Elena se postupně nechala ukolébat k spánku. Ačkoliv bylo teprve půl páté, pokojně spočívala hlavou na mé hrudi a jednou rukou mě objímala.
Na tváři se mi usídlil šťastný, nesmazatelný úsměv. Mluvili jsme spolu, dlouho. O jejím strachu ze smrti. O tom, co bude po ní. O tom, co se ze mě stalo po mé smrti. Jaké je to být upírem. Jaké to bylo, když ztratila své rodiče. Dokonce jsme na chvíli zabloudili i k jejím pochybnostem o Stefanovi.
V této rovině byl ovšem hovor velmi nejistý a rozpačitý. Nevěděl jsem, nakolik mám dávat najevo city. A měl jsem pocit, že ani ona to netušila. Stále mezi námi byla bariéra nevyřešených a nevyřčených věcí.
A mezi největší položku na seznamu "raději-o-tom-nemluvme-všechno-by-to-pokazilo" byl Stefan. Nic nevěděl, byl s Elenou rozhádaný a neměl ani ponětí, co se po celý ten den s Elenou dělo.
A tak, když usnula, opatrně jsem se vyvlékl z jejího objetí, její hlavu jsem uložil na polštář a tiše odešel. Byl čas na další část plánu, tu, která se musí stihnout do dvaceti čtyř hodin, do té doby, než z Elenina těla vymizí všechna Elijahova krev, kvůli které jsme to všechno vyváděli.
"Takže co musím udělat já?" zeptal jsem se Bonnie, když jsem ji našel nad hrnkem kafe v kuchyni.
"Už jsem myslela, že jsi na drobnost, jako je dokončení kouzla, úplně zapomněl," ušklíbla se pobaveně.
Pozvedl jsem oči ke stropu a usadil se ke stolu naproti ní.
"No jo, jde se na to," povzdechla a přitáhla si k sobě svou kabelku. Rozložila na desce stolu listy, které jsem dostal od Rose, a začala mi vysvětlovat, co která část znamená a v jakém sledu je budeme odříkávat.
"Podívej, je důležité, aby ses soustředil jen na Elenu a ten text, všechno ostatní vypusť z hlavy. Vykašli se na všechno, co bylo a bude, soustřeď se jenom na to kouzlo, jasný?"
"Budu rád, když ta příšerně složitá slova vůbec vyslovím," zabručel jsem a ještě jednou si pozorně přečetl celý úděsný text, z kterého jsem rozuměl jen to, co mi Bonnie přeložila.
"Můžeme?" usmála se slabě Bonnie, když jsem zvedl hlavu plnou cizích slov.
"Když věříš, že na to mám," pokrčil jsem rameny a s čarodějkou v patách se vydal zpět do prvního patra.
"Dej mi svou ruku a druhou polož Eleně na čelo," přikázala Bonnie a já ji okamžitě poslechl. "Koncentruj se."
Zavřel jsem oči, vnímal Eleninu teplou pokožku a Bonniin jemný stisk. Zhluboka jsem se nadechl a vydechl. Nadechl, vydechl. Nadechl, vydechl.
A pak jsem to ucítil. Něco dosud nepoznaného procházelo od Bonnie skrz naše spojené ruce do mě. Horce se to vmísilo do mého krevního oběhu a líně stoupalo skrz mé žíly přímo k srdci. Ačkoliv jsem se cítil všelijak, stále jsem se pravidelně nadechoval a vydechoval a pokoušel se soustředit.
A zase mi nadpřirozeno podrazilo nohy. Sotva jsem se stačil srovnat s tím, že mne určitým způsobem prostupuje něco, moje ústa sama od sebe začala vyslovovat slova, která jsem dosud četl jen třikrát.
Rozhodl jsem se, že poslechnout Bonnie bude nejlepší volba, a tak jsem nechal svá ústa mluvit, krev proudit a jen jsem se soustředil na Elenu. Jak se síla vysílaná od Bonnie dostala až do mého srdce, začala se rozlévat i do dalších částí mého těla, do břicha, nohou, konečků prstů… Do hlavy.
Ve spáncích mi tepalo a po chvíli mi došlo, že do mozku sice proudí víc a víc životadárné tekutiny i síly, kterou mi záhadně Bonnie poskytovala, ale že se nic nenavrací nazpátek. Hlava se mi vteřinu od vteřiny plnila víc a víc krví, až jsem měl pocit, že mi hlava praskne. A to jsem bolest jako upír moc často necítil.
Přesto jsem se držel, odříkával tajemné formule a většinu svého vědomí koncentroval na Elenu. Leccos jsem pochopil. Co se vlastně stává Bonnie, když čaruje. Proč jí, když to přepískne, teče krev z nosu. Tak jako mně v té chvíli.
Konečně přišel vrchol celého kouzla. Horko postupně ustupovalo a veškerá tajemná síla přecházela ze mě do Eleny. Bolest povolovala, stejně jako moje vědomí. Veškerá koncentrace, energie i rozum se rozplynuly a já se zhroutil na zem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
II ARCHIV II delenastory-damonika.blog.cz II