Hate or love 2/3

9. července 2011 v 17:45 | Damonika |  Kapitolky

Autor:LanQka
Postavy: Delena, Stefan
Dej: Elenu něco táhne k Damonovi, ale není si jistá, jestli je to "láska" nebo "nenávist". Je Damon opravdu tak bezcitný nebo něco hluboko v sobě skrývá? Když se v Mystic Falls objeví upír, který měl co dočinění s Katherine Pierce, může být Elena ve vážném nebezpečí. Navíc, když se za ním vydá Damon, aby ho zabil a ochránil tím Elenu, není v bezpečí ani on...
Jazyk: CZ!

Hate or Love 2/3
Milý deníčku,
nedokážu si poskládat své myšlenky. Během posledních několika dní, co se Damon vrátil je všechno vzhůru nohama. Když o tom tak přemýšlím. To jsem vážně Damona někdy milovala? Zní to tak hloupě. Ale pokud se rozhodl mi smazat paměť, aby mi neublížil...bylo to od něj čistě nesobecké. Nechce se mi nad tím přemýšlet, jen mě unavuje domnívat se, že není tak zlý. Ale pak je tu druhá věc - Jenny. Nějak mě zneklidňuje představa na ni. Damon musí být opravdu naivní, že s ní vůbec je.
Uslyšela jsem zvonek u domovních dveří. Zajásala jsem. Určitě je to Bonnie! Deník jsem nechala ležet na posteli, vyskočila jsem z postele a běžela ke dveřím.
"Už běžím," ozvalo se za mnou. Byl to samozřejmě Damon a díky své upírské rychlosti stál už přímo před dveřmi. Jeho tmavá košile mu vlála ve větru. "Rád otevřu..." věnoval mi svůj osobitý typicky Damonovský úsměv.
Zamračila jsem se vzteky. "Dobře, ale nejdřív si zapni tu košili!" Donutilo mě to myslet na Jenny, ale rychle jsem to zahnala. Když nic neříkal, zatáhla jsem za kliku a otevřela dveře místo něj.
"Ah Bonieeeee..." pevně jsem ji objala. "Povím ti, že je tu totální blázince."
Bonnie vkročila do domu a zaměřila svůj výhružný pohled na Damona. "To věřím..."
"To mě ani neobejmeš?" zavrčel.
Bonnie se už nadechovala, že mu odpoví, ale já ji přerušila. "Jdi si za tou Jenny, ta to udělá i dobrovolně..." ironicky jsem ho odbyla a šla s Bonnie po schodech do pokoje. Obě jsme si sedly na postel. Bonnie za moment zavrtěla hlavou, jakoby ji právě něco proběhlo v mysli. "Kdo je Jenny?"
Začervenala jsem se. "Já jsem ti o ní neříkala?"
"Ne, to neříkala."
"Ále, jen taková nová holka." zahořkle jsem odpověděla.
Záludně se zamračila - to dělá vždycky, když jí něco nesedí. "Jsem tak ráda, že jsi tu..." zazubila jsem se. "Vím, že je to náhled. Damon se vrátil před několika týdny a já potřebuju kohokoliv, kdo by byl ochotný tu se mnou být. Stefan je zrovna pryč. A když ty si moje neeeejlepší kámoška..."
"O co tu vlastně jde?" nahodila podezíravý pohled a přesedla si blíž ke zdi, aby mě mohla lépe probodávat očima.
Zamyslela jsem se. "Prostě nesmím zůstat s Damonem v jedné místnosti.."
V tom se rozzářila a vydechla úlevou. "Konečně. Mám z tebe obrovskou radost. Konečně si pochopila, že může být nebezpečný a..." Zamrzelo mě, když to pochopila takto. "Chci se tě zeptat na jednu věc. Je to důležité, Bonnie." Přikývla a tak jsem pokračovala. "Je pravda, že mi Damon vymazal paměť? Je pravda, že jsme byli spolu. Já.. nechce se mi tomu prostě věřit..."řekla jsem. Všimla jsem si, že jsem přitom celou dobu rukama ždímala látku svého tílka.
Bonnie se zamyslela, odkašlala si a pak nahodila podivný tón, který jsem u ní snad ještě nikdy nezaznamenala. "Ne, není to pravda." odpověděla jasně a já si oddychla. "Vždy jsi milovala jenom Stefana. Damon tě nechal zapomenout proto, že ti ublížil a ty jsi ho za to nenáviděla. Bylo pro něj snažší potom odejít."
Projela jsem si rukou vlasy. "Tak teď už tomu vážně nerozumím..." Takže Damon mě opět oklamal. A hlavně: zklamal. Snažil se mi nalhát, že jsem ho milovala a já mu skoro uvěřila. "Ach," povzdychla jsem si. "..jak já jsem naivní..."
"Víš, že mi záleží jen na tom, abys byla v pořádku a šťastná..."
Usmála jsem se. "Vím, a jsem moc ráda, že jsi tu se mnou."
"Ale co můj deník?" vzpomněla jsem si na knížečku, kterou jsem předtím držela v ruce a text, který se neshodoval s mými nynějšími city.
Bonnie chvíli přemýšlela než odpoví. "Je to jenom deník, Eleno. Chci, abys byla š´tastná. Ty a Stefan jste si souzeni."
Bonnie se mnou doma zůstala do doby, než se Stefan vrátil. Zůstala tedy semnou až do večera. Nevím, jak bych tu celou dobu vydržela Damonovu přítomnost a také jeho upírské přítelkyně. Jediná věc mě na Damonovi překvapila - vypadlo to, že Jenny není jen jeho krátkodobá známost. Už dlouho se scházel jedině s ní. Ani já jsem Damona nevídala tak často. Nikdy v životě jsem se necítila tak rozpolcená. Možná bych měla odjet někam pryč a daleko, abych si udělala jasno. Damona jsem uzavřela, jen si chci uspořádat věci do pořádku. Menší dovolená.
"Není důležité co bylo, Eleno." objal mě něžně Stefan a já se pevně zachytila jeho tílka. "Důležité je to, co je teď..."
"A co je teď?" pohlédla jsem mu do očí.
Usmál se a políbil mě. "No přece ty a já."


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
II ARCHIV II delenastory-damonika.blog.cz II