Hate or love 2/6

12. července 2011 v 10:00 | Damonika |  Kapitolky
Autor:LanQka
Postavy: Delena, Stefan
Dej: Elenu něco táhne k Damonovi, ale není si jistá, jestli je to "láska" nebo "nenávist". Je Damon opravdu tak bezcitný nebo něco hluboko v sobě skrývá? Když se v Mystic Falls objeví upír, který měl co dočinění s Katherine Pierce, může být Elena ve vážném nebezpečí. Navíc, když se za ním vydá Damon, aby ho zabil a ochránil tím Elenu, není v bezpečí ani on...
Jazyk: CZ!

Hate or Love 2/6
Byla jsem tak roztřesená, ale i nadšená. Vím, že je to nebezpečné. Zahrávat si s minulostí, vzpomínkami a magií není jenom tak. Nikdy jsem o následcích svého rozhodnutí moc nepřemýšlela, ale nyní jsem si byla jistá, že to chci udělat. Šla jsem k Bonnie, můj plán se jí ani trochu nelíbil. Nechtěla to dělat. Zaklepala jsem na domovní dveře jejich domu a čekala, až se ozve Bonnie a otevře.
Nepřivítala mě klasickým pozdravem "ahoj". Byla nervózní stejně jako já. "Opravdu to chceš udělat?" zeptala se s malinkou nadějí, že jsem si to rozmyslela.
"Ano," řekla jsem bez váhání. Bonnie mě pustila dovnitř. Její pokoj vypadal uplně jinak než, když jsem tu byla naposled. Byly tu svíčky, hodně svíček. Bonnie zhasla všechna ostatní světla, takže jsem se orientovala pouze podle těch svíček uspořádaných do jednoho velkého kruhu. Zezačátku jsem se je snažila spočítat, skončila jsem u patnácti a pak to vzdala. Asi to bude hodně silné kouzlo, pomyslela jsem si.
"Jsi si jistá," zkoušela to Bonnie znovu.
"Ano," přitákala jsem. Ale nepopíratelná nejistota a nervozita už mě docela pohltila. Nadechla jsem se. Bonnie mluvila hodně tajemně. "Pokusím se ti vrátit všechny vzpomínky na to, co se stalo. Nevím, jaké to bude mít důsledky, Eleno."
"A co se stane, když se to nepovede?" zeptala jsem se opatrně. To bylo mé první zaváhání.
Bonnie se roztřásla. "To právě vůbec nevím."
"A máš alespoň představu?" nedala jsem se.
"Možná zemřeš, možná ztratíš paměť úplně, možná nic. Je to padesát na padesát."
Zhluboka jsem se nadechla, jakobych opět zaváhala. Kruci, co to jenom dělám? Tohle nemá cenu riskovat. Naběhl mi mráz po zádech.
"Jo a nevěřím ti, že s tím Stefan souhlasí." ušklíbla se.
"On o tom ani neví.." přiznala jsem. Je to něco, co mu nedokážu říct. Vím, že by neudělal nic, co by mě nějakým způsobem ohrozilo. "Ani Damon," dodala jsem nakonec.
Bonnie mi přikázala, abych vešla do kruhu a ona si připomene zaříkávadlo. Uff, u těch svíček začínalo být už docela teplo. Sedla jsem si doprotřed na podlahu a rukama si objímala kolena. Bonnie stála o kus dál. "Takže..." nadechla si a já čekala, co bude následovat.
V tu nejméně vhodnou chvíli se otevřely dveře a vešel...Damon?
"Myslel jsem, že Dušičky jsou až později," zíral překvapeně na Boniin rituál a hromadu svíček poskládaných do jednoho velkého kruhu. Tohle není pravda. Zdá se mi to, nebo vždy všechno překazí?
Zvedla jsem se ze země a rozzuřeně šla k němu. "Vypadni odtud, hned!" zakřičela jsem celá rudá. Překvapeně si prohlížel můj výraz, pak se usmál a zaletěl si až k Bonnie.
"Vypadni Damone!" přikázala jsem znovu.
Bonnie uskočila a Damon pomalu pochopil, co jsem se tu s ní snažila udělat. "To vypadá jako..." zarazil se a dramaticky zakoulel očima.
V tu chvíli už stál opět těsně u mě. "To jsi se snad úplně zbláznila?!" vrhal nemilosrdné pohledy. Připadala jsem si jak dítě, které teď kárá jeho otec. Musela jsem s pravdou ven. Proč šel vůbec sem? Do domu Bonnie, je přeci čarodějka. Neměl by se potloukat ani pár metrů od domu, natož rovnou vejít dovnitř.
"Ne, a dělám to kvůli sobě," a ruce jsem si držela připevněné na prsou. "..vlastně i kvůli tobě. Kvůli nám oboum."
"Kvůli mě teda rozhodně nemusíš," odeskl hrubě.
"Chci, to udělat. Už jsem se rozhodla. O dovolení jsem se nežádala."
"A ví to Stefan?" vítězoslavně se usmál. Asi věděl, že ne. "Myslel jsem, že si říkáte všechno." podotkl jízlivě.
Popadla jsem všechnu svou hrdost a znovu přísně rozkázala. "Vypadni odtud, Damone!"
"A když ne? Tvoje čarodějka mi nechá explodovat hlavu?" naježil se a odkryl své oči. Ty hypnoticky dokonalé modré oči. "To by od ní bylo opravdu pozorné."
Z nějakého důvodu mě rozbolela hlava, nesnáším tyto rozhovory. Uklidnila jsem se a zkusila to po dobrém. "Prosím, mohl by jsi odejít?" zeptala jsem se klidným tónem. Očima jsem vyhledala Bonnie, byla ve střehu.
Damon chvíli váhal. "Ne, neodejdu, dokud se neujistím, že tohoto pitomého nápadu necháte." Bonnie se tvářila, jakože s ním souhlasí. To bylo snad poprvé, kdy se jejich názory shodovaly. Bylo to zvláštní. Ale já to nemohla nechat jen tak. Potřebovala jsem znát pravdu, na tom není nic špatného.
"Myslíš si, že když poznám pravdu, ohrozím tvůj vztah s Jenny? To proto nechceš, abych to udělala?" z nějakého důvodu to vyznělo pohrdavě, ale to až jsem vyslovila její jméno.
Damon se najednou rozesmál. "Tak tohle si myslíš?" ujiš´toval se z části nevěřícně.
Přikývla jse. "Ano, myslím."
"A nenapadlo tě, že třeba nechci, aby se ti kvůli tomu stalo něco ještě horšího? Nenapadlo tě, že nedovolím, aby sis kvůli tomu ublížila? Znám následky tohoto rituálu až moc dobře..."
Sakra jak byl dokonalý, když to říkal. Jeho oči si mě tázavě prohlížely, jakoby nechtěly spatřit víc než to. Cítila jsem, že to, co ke mně dřív cítil - tedy k mému minulému já - nevyprchalo tak docela. Po tvářích mi stékaly jemné horké slzy, pálily. "Neublíží mi to víc, než si to udělal ty..." řekla jsem chladně. I přesto jsem mu nedokázala odpustit, že to udělal. Že se mě jen tak vzdal, nic jsem pro něj neznamenala. Teď už to přeci napravit nejde.
"Chci znát důvod, proč nesnesu pohled na tebe a Jenny. Proč je mi Jenny tak protivná a cokoliv si řeknete.. já.. " teď jsem zadržovala prudký pláč.
Damon se zamračil. "Nedělej to, Eleno." věnoval mi další nepřekonatelně sladký pohled. Jeho hlas byl naléhavý. Byla jsem tak zmatená, ze všeho. To jen Damon mě dokáže uvést do takovéhoto stavu. Nenávidím způsob, jakým se na mě dívá, protože ví, že mu nedokážu odolat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
II ARCHIV II delenastory-damonika.blog.cz II