Hate or love 2/8 (2.časť)

15. července 2011 v 18:13 | Damonika |  Kapitolky
Autor:LanQka
Postavy: Delena, Stefan
Dej: Elenu něco táhne k Damonovi, ale není si jistá, jestli je to "láska" nebo "nenávist". Je Damon opravdu tak bezcitný nebo něco hluboko v sobě skrývá? Když se v Mystic Falls objeví upír, který měl co dočinění s Katherine Pierce, může být Elena ve vážném nebezpečí. Navíc, když se za ním vydá Damon, aby ho zabil a ochránil tím Elenu, není v bezpečí ani on...
Jazyk: CZ!
Hate or Love 2/8
Jeremy měl pravdu, Bonnie se chovala celý den nějak jinak, možná znepokojeně. Ale čím? O mě se už bát nemusí, z nápadu vrácení vzpomínek za pomocí jejího kouzla sešlo. Pak tomu tedy ale vážně nerozumím. "Bonnie, děje se něco?" zeptala jsem se starostlivě.
Bonnie jen vzdychla a zavrtěla hlavou. Zamračila jsem se a podala ji na znak toho, že mi na ni záleží svou ruku. Chtěla jsem ji obejmout, protože vím, že na ni to vždy zabírá nebo alespoň většinou. Místo toho se však ocitla v tranzu a ucukla. Celá se roztřepala a dívala se spíš vyděšeně. Když se částečně zklidnila, zvedla se a popošla o několik metrů dál.
"Vidina?"
Bonnie přikývla, ale zdálo se, že se mě teď snad dokonce bojí. "Znáš tu Damonovu holku....?" zeptala se opatrně a pokračovala tím podivným vážným tónem, který jsem u ní slyšela jen málokrát.
Povzdychla jsem si. "Jenny..."
"Myslím, že je mrtvá, Eleno. Viděla jsem jak jsi ji zabila! Je..." Bonnie přestala popadat dech.
Zvedla jsem se z pohovky a snažila se k ní přiblížit, ale ona couvala. "Je pravda, že Jenny opravdu ráda nemám. Přiznávám. Ale že bych ji zabíjela? To nedává smysl..."
"Je mrtvá!" připomínala Bonnie. "Říkám jen to, co jsem viděla..."
"Nezab-"nedokončila jsem myšlenku. "Kde je Damon? Teď?"
"Já se o něj nestarám," odfrkla si Bonnie. Naprosto jsem zapomněla z jakého důvodu jsem to sem vlastně přišla. Musela jsem okamžitě Jenny najít nebo alespoň Damona. Musím jim říct o tom snu, dokud není pozdě.
Nečekala jsem a jela ke Stefanovi, otevřela jsem dveře jejich domu.
V ten samý okamžik jsem ucítila podezřele silný parfém. Zvláštní. Damon seděl na pohovce, vše vypadalo v nejlepším pořádku.
"Nestalo se náhodou něco?" začala jsem opatrně. Chtěla jsem se pouze ujistit.
Damon zvedl oči od...mého deníku? No jistě, ukradnu mu ho později. "Katherine se vrátila, Jenny je mrtvá a Stefan se postaral o zbytek.. ale jinak se v podstatě nic nestalo."
Polkla jsem. "Řekni, že je to vtip!"
"Je to vtip."
"Vážně?"
"Ne," zavrtěl hlavou.
Vyběhla jsem po schodech nahoru a očima vyhledávala Stefana.
Seděl tam v pokoji s hlavou v dlaních. "Je to pravda, Stefane? Co se stalo?" stále jsem tomu nemohla uvěřit. V tu chvíli už mi stál na blízko a začal mě dlouze objímat.
Nevěděla jsem co více říct, napadaly mě samé otázky typu: je Jenny vážně mrtvá? Jak to, že se Katherine vrátila? Co budeme dělat? Ze všech těchto otázek mě napadla pouze jediná. "Jak to nese Damon?"
Stefan zatnul pěsti. "Nemám tušení..." řekl. "..mělo mě napadnout že za tím vším byla Katherine. Za tím vším, co se v Mystic Falls v poslední době dělo..."
"Já obviňovala Jenny..." přiznala jsem a právě teď mi to absolutně drásalo city. Ani jsem ji ve skutečnosti neznala a teď už ani nebudu mít možnost poznat.
"Problém, který teď nastává je Katherine," připomněl bezradně Stefan a odkráčel na schody, aby zkontroloval Damona. "...jsem si jist, že Damon teď bude schopný čehokoliv."
"Mám s ním promluvit?" povzdychla jsem si.
Stefan zavrtěl hlavou. "Možná bych s ním měl promluvit já sám."
"Říkal si, že je teď schopný čehokoliv. Nemuselo by to dopadnout dobře. Mě by neublížil...Půjdu já."
Stefan si odfrkl. "Jak si tím můžeš být tak jistá?"
"Prostě to vím!"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
II ARCHIV II delenastory-damonika.blog.cz II