My kidnapper 3

22. července 2011 v 13:10 | Damonika |  Kapitolky
Začala jsem se nudit. Vířivka byla fajn, postel byla fajn, televize dokonce úžasná. První dvě hodiny jsem se bavila nějakou romantickou komedií. Pak jsem procházela všechny programy. Nikde mě ale nic nezaujalo. Podle zpráv bylo pravé poledne, já se cítila vyhladovělá, nabitá energií a otrávená z nicnedělání. Kdybych alespoň měla knihu nebo svůj deník. Ale neměla jsem.
Znepokojeně jsem pochodovala po pokoji. Sem a tam. Tam a zpátky. A opravdu jsem se nudila. Bohudíky, přišel Damon s obědem.
"To ses moc nevytáhl," zabručela jsem, protože jsem postupně chytala opravdu špatnou náladu. Nesl mi totiž pizzu, kterou mu zaručeně donesl poslíček. Damon byl všechno jen ne dobrý kuchař.
"Buď zticha," prskl po mně rozladěně. "Měl jsem na práci důležitější věci, než vyvařování."
"No, jistě," zamumlala jsem s plnou pusou.
Zamračil se nad tím, že jsem nedodržovala jeho pravidla o slušném chování. Na to jsem ale ani nepomyslela. Svým způsobem jsem měla radost, že už nejsem sama. Náhle se i Damon zdál jako dobrá společnost.
"Maskoval jsem stopy," svezl se elegantně do křesla. "Sehrál jsem to brilantně, Stefan si myslí, že běhám po lese a hledám tě."
Odfrkla jsem si. To se dalo čekat. Je chytrý. Nebezpečný. A klidně se rozvaluje v křesle. Cpala jsem do sebe sýrovou pizzu a pozorovala ho. Nohy mu poklidně spočívaly na konferenčním stole, hlavu si pohodlně opíral o mohutné polstrované opěradlo křesla a zíral na svůj odraz v zrcadle. Na malou chvíli jsem měla pocit jako, kdybych si na to byla schopná zvyknout. Na malou chvíli, než jsem se napomenula, že jsem unesená, že ho nesnáším, že je zlý, sebestředný, sobecký a škodolibý a že je to Damon.
"Na co myslíš, že se díváš?"
"Na svého únosce," protáhla jsem koutky úst.
"Ne?" zaironizoval a otočil ke mně svou tvář. "Skoro jsem zapomněl, že tu nejsi dobrovolně."
"Řekneš mi už, proč jsi to udělal?"
Dřív, než se mé řasy rychle kmitly a na krátký moment skryly mé tmavé oči, skláněl se Damon nade mnou.
"Už jsem řekl," chytl mou bradu mezi prsty a natočil si ji k sobě. "Nemusíš o tom mít ani ponětí. Pro tvůj mozeček by ale mohlo stačit prosté vysvětlení. Jsem zlý, sobecký a nenávidím Stefana."
"Takže chceš jen ublížit Stefanovi," vydechla jsem a nervózně sklouzla pohledem k jeho rtům. Už podruhé byl tak blízko, že se mě téměř dotýkal.
"To jsi přece věděla. On nenávidí mě, já nenávidím jeho. Kupodivu mi důvěřuje. Teď. S tvou záchranou. Věří, že jak debil pobíhám po lesích a pátrám po tobě. Nakonec můžu nafingovat i tvoji smrt a ty zatím budeš pořád tady."
Myšlenky mi odbíhaly od tématu. Byl moc blízko. A já cítila jeho kolínskou. A taky jeho dech na své tváři.
Všiml si toho. Zaznamenal, že se víc než na jeho proslov soustředím na omračující blízkost. Stále mě držel za bradu, a tak mi jen s malou námahou zaklonil hlavu a přisál svá ústa na má. Bezmocně jsem sebou škubla. Jeho rty jsou měkké. Přesvědčivé. Horké…
Skoro jsem mu vyšla vstříc. Nebyla jsem si jistá, co přesně mě zarazilo, ale ze všech sil jsem ho od sebe odstrčila.
Vytáhl se zpět do své výšky a opovržlivě se na mě zahleděl.
"Rada pro příště. Neprovokuj nebo si tě vezmu," sebral můj prázdný talíř a dal se na odchod. "A ty se ani nebudeš bránit," řekl a zmizel v zapovězeném území.
Zpomaleně jsem zvedla ruku a prsty si přejela po rtech. Pálily, a když jsem zvedla oči ke stropu, spatřila jsem, že jsou rudé. Ještě nikdo mě tak nikdy nepolíbil. Nikdo na mě ještě nepoužil hrubou sílu v tomto směru.
Bůh mi pomoz, ale mně se to líbilo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
II ARCHIV II delenastory-damonika.blog.cz II