My kidnapper 9

28. července 2011 v 13:14 | Damonika |  Kapitolky
Celou noc jsme nespali. Leželi jsme vedle sebe v objetí. Čas od času jsme promluvili, ale většinou se jen jednalo o otázku, zda je i ten druhý ještě vzhůru.
Někdy kolem třetí ráno jsem se konečně rozhodla vypustit z úst slova, která se mi v hlavě třeštivě odrážela od večera.
"Damone?" zašeptala jsem opatrně.
"Hm?" zamručel a bezděčně se ke mně přitulil blíž. Rozklepanými prsty jsem ho něžně pohladila po vlasech. V ten moment se nepřetvařoval, nepřehrával. V ten moment jsem mu směla věřit ve všem.
"Když jsi říkal, že tě mám za šaška," začala jsem pomalu větu a ucítila, jak celý strnul, "narážel jsi na má vlastní slova?"
Zaryl svoji hlavu někam pod mé rameno, jakoby hledal skrýš, místo, kam by se schoval. Přede mnou, před Stefanem, před lidmi. Zhluboka jsem se nadechla a vydechla.
Klid.
"Mně to můžeš říct." Přejela jsem znovu prsty po černých kadeřích.
"Nevěříš mi," obvinil mě mdle. Zdál se tak vyčerpaný a bezmocný. Nikdy, opravdu nikdy takový nebýval. Ať ho trápilo cokoliv, nikdy neukázal pravou tvář, nikdy neukázal slabost. A teď tady byla, přímo přede mnou.
"Věřím, Damone, věřím ti."
"Ale předtím jsi nevěřila."
"Kdy?"
Dostávali jsme se k jádru věci. Chci opravdu znát pravdu?
"Když jsem to řekl."
Miluju krátké věty, u kterých neznáte pravý význam.
"Když jsi řekl co?"
"Že tě miluju," broukl tiše a přitiskl se ještě blíž.
"Měla jsem?"
Vzepřel se na pažích a pohlédl mi svrchu do tváře. Jeho zvláštní světlé duhovky na mě shlížely zpod tenkého lesknoucího se potahu slz.
"Opravdu si myslíš, že jsem tak zlý?" zamrkal, jak se snažil slzy odehnat. "Opravdu si myslíš, že bych dokázal lhát v takové věci? Věříš tomu, že bych říkal, že tě miluji, a přitom to byla jen fráze?" Jedna lesknoucí se perla překročila hranici spodního víčka a klouzala po Damonově tváři. Vztáhla jsem ruku a setřela ji. Trhl sebou a vyhnul se mému doteku. "Miluju tě, Eleno," zopakoval ona slova.
Teď jsem se špatně cítila já.
Jestli mi říká pravdu, ten zlý z nás dvou jsem já. Myslela jsem si, že mě využívá a užívala jsem si to. V závěru využívám já jeho. Celou tu dobu mu ubližuji a on se nechává…
"Damone," vydechla jsem smutně. "Proč jsi mi to neřekl?" Jen co jsem to vyslovila, zastyděla jsem se. Řekl to.
Ušklíbl se a začal se zvedat. Na poslední chvíli jsem ho chytla za ruku a stáhla ho zpátky k sobě. Pevně jsem ho objala kolem ramen a zabořila svůj obličej do jeho vlasů. Voněly zvláštní kořeněnou vůní. Líbila se mi.
"Promiň, omlouvám se," opakovala jsem své prosby o odpuštění stále dokola. Trochu se v mém sevření pohnul a položil své horké dlaně na mé boky. Trochu jsem se odtáhla a pohlédla do jeho tváře. Oči se horečnatě leskly, obočí byla bolestivě stažená a rty se chvěly potlačovaným pláčem. Takový Damon neodpovídal ničemu z toho, čemu jsem rozuměla.
Pozvedl jednu paži a prsty jemně přejel po mých ústech. Ten motýlí dotek mi vzal dech a prostoupil hluboko do mé kůže. Rychle a silně se vpaloval do mé paměti.
Toto je něco, co nikdy v životě neztratím, nezapomenu. Navždy to bude se mnou.
O to víc mne rozrušilo, když se ke mně sklonil a měkce přitiskl své rty na mé. Pootevřela jsem je a vyšla mu vstříc. Nedokázala jsem přijít na to, proč jsem to udělala. Sváděla jsem to na soucit, lítost a neschopnost ublížit mu ještě víc.
Damone…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
II ARCHIV II delenastory-damonika.blog.cz II