On the other side 5

18. srpna 2011 v 19:37 | Damonika |  Kapitolky
Aby je Katherine nemohla vystopovat, jeli celkem třemi auty. Prvním ujeli patnáct kilometrů, dalším třicet a posledním dvanáct. Usadili se v malém a útulném motelu, kde si pronajali pokoj pod falešnými jmény.
"Už se cítíš líp?" prohlížel si ji pozorně a provokatérsky se zašklebil.
"Já jo," pozvedla obočí vědoucně. "Normálně bych s tím asi nesouhlasila, ale měl by sis sehnat něco k snědku."
Vesele se mu zatřpytilo v očích, evidentně ho ta jasná narážka pobavila. "Krom toho, že jsi mi právě mezi řádky sdělila, že ti nepřipadám v pořádku a že jsem teď slabý a vyčerpaný, moc hezký pokus," blýskl úsměvem a svezl se do křesla. "Nemusíš mít obavy, myslel jsem i na sebe a svou záchranu," natáhl se po jediné tašce, kterou měli s sebou. Vyndal krevní konzervu a nějaké sušenky, které hodil po Eleně.
Uprostřed jídla zazvonil Damonův telefon.
"Stefan," zabručel a přijal hovor. "Konečně, kde vězíš?" zavrčel podrážděně.
Elena pozorovala jeho střídající se výrazy a lámala si hlavu nad tím, kde je Stefan.
"Stefe, tohle je trošku mimo mísu, jo? Máme tady problémy, a když říkám já problémy, myslím tím globální krizi. Sháněla se po tobě Katherine," vychrlil unaveně.
"Ne, není v pořádku!" odsekl. "Tvoje šílená bývalka nás málem oba zabila!"
Nechápavě zavrtěl hlavou a s protočením panenek pohlédl na Elenu. "Hele, drahý bratře, staráš se taky někdy o něco jiného než o sebe samotného? Poslední věc, kterou jsem v ten moment řešil, bylo zjišťovat, co po tobě chce. Zachraňoval jsem totiž -," umlkl a s pokrčením ramen podal telefon Eleně.
"Stefane?" vyhrkla. "Jo, jsem už v pořádku." Zamračila se a podívala se na Damona. "Samozřejmě, že už nejsme v Mystic Falls." Vysvětlila mu ve zkratce cestu k motelu a s falešným nadšením odpověděla: "Jasně, těším se, pa."
"Přijede sem," konstatoval otráveně Damon a ušklíbl se.
"Jo," kývla a usadila se na opěradlo Damonova křesla. Udiveně se na ni zahleděl. "Co mu řekneme?"
"Co bychom mu měli říkat?" nepochopil v první chvíli Damon. Pak zmateně zamrkal a naklonil se k ní blíž. "Počkej, ty mu to chceš říct?" ujistil se pomalu.
"Ne, že bych přímo chtěla," dala důraz na poslední slovo, "ale bylo by to fér."
Svůdně zamrkal a přiblížil svou tvář k její na vzdálenost pouhých pár centimetrů. "Nemusí to vědět," usmál se a otřel se o její rty tak vzdušně, jako by to byl sám vánek.
"Damone," zamumlala mu do úst, ale on se nenechal odradit. Přitáhl si ji za krk k obličeji a něžně si pohrával s jejím spodním rtem. Když zvedl hlavu, pomalu jí přejel rukou přes klíční kost. Zopakovala jeho jméno, ale místo předchozího nesouhlasu mu tentokrát dala najevo své omámení. Rezignovaně si povzdechla a svezla se mu do klína, kde se pohodlně uvelebila.
"Stejně bychom mu to měli říct," zamručela unaveně s hlavou opřenou o jeho hruď. Damon ji prsty pročesával vlasy a bradou se opíral o její temeno. Přemýšlel.
Znamenalo to, že chce o jejich malé epizodě říct Stefanovi, že se Stefanovi pokorně přizná a omluví se za své chyby nebo že se s ním rozejde? Plyne z toho něco pro něho? Pochopila Elena konečně, že k ní něco cítí, nebo si stále myslí, že je otravný a arogantní? A choulila by se mu v takovém případě v náručí?
Elena ucítila, jak ji stiskl trochu pevněji a zabořil nos do jejích vlasů. Slyšela, jak se nadechuje a jak se jeho hruď vypíná pod množstvím vzduchu, které do sebe vtáhl. Zvedla ruku a dotkla se prsty tmavých kadeří. Byly na dotek hebké a husté. Položila mu dlaň na obličej a vpíjela se do jeho očí, světlých, blýskavých a plných čehosi, čemu nerozuměla.
Tu soukromou a zlomovou chvíli přerušilo vyzvánění Damonova telefonu. Nadzvedl Elenu, uložil ji na křeslo a zvedl telefon.
"Stefane?" promluvil a upřel poslední pohled na dívku spočívající tam, kde ji posadil. "Pokoj 16, trochu jsem jí upravil paměť," odpověděl mu na otázku a opřel se o stěnu vedle okna. Bezmyšlenkovitě odhrnul záclonu stranou a vytřeštil oči.
"Eleno? Myslím, že máme návštěvu," vyslovil a okamžitě se přemístil před ni. O pouhých pár setin sekundy později se zaráz otevřely dveře jejich pokoje a okno se rozletělo na tisíc drobných střípků.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
II ARCHIV II delenastory-damonika.blog.cz II