Covered by my Face 2

6. listopadu 2011 v 13:37 | Damonika |  Kapitolky
Autor: Aprille
Jazyk: CZ!
Dej: V okolí Mystic Falls se potlouká nějaký neznámý upír, který, jak se tak zdá, jde Eleně po krku a ona tak musí veškerý svůj čas trávit hezky v bezpečí schovaná ve Stefanově domě, Stefan samotný se mezitím s Damonem snaží neznámého odhalit, ale... Co se stane, když jsou do toho zamotaná tajemství a lži?

Covered by my face 2Přešla jsem až k pohovce a s klidnou tváří se posadila vedle něho. Netrvalo dlouho, než jsem mezi televizními kanály našla alespoň jeden, který mi vyhovoval.
Všimla jsem si, jak se po mě Damon bezděčně podíval. Uculila jsem se na něj. Povzdechl si a odložil noviny.
"Co s tebou mám dělat," konstatoval klidně a přisunul se ke mě blíž. Objal mě kolem ramen a nechal mě, abych si z něj udělala něco jako živý polštář. Chvíli bylo ticho a všechno mluvení v místnosti zastala jen televize. Pak jsem najednou ucítila Damonovo lehké ucuknutí,"A to je celé?," podivil se a já se na něj s překvapením ohlédla.
"Hmm?," naznačila jsem mu tázavý pohled - co má být celé?
"Žádné prskání, ani nadávky, nic takového... ?," zamračil se na mě, i když bylo vidět, že se docela slušně baví.
Nechápala jsem ho.
Protočil oči v sloup. "Žádné: Dej ty pracky pryč, Damone, nech mě být Damone, drž se ode mě dál Damone, ani se o to nepokoušej, Damone!? Nic takového...?," na rtech si mu pohrával trochu samolibý úsměv. Už jsem to pochopila.
"Ach, tak... Ne, dnes ne... Dnes na to nemám sílu," odpověděla jsem taktéž s mírným úsměvem, ale v duchu jsem si už o poznání vážněji říkala, že mnohem spíš než sílu už dnes nemám vůli se od něj stále tak stranit. Prostě jsem se o něj znovu pohodlně opřela a nechala ho, ať se samolibě culí jak chce. A věděla jsem, že se mi teď za zády culí na celé kolo - vždyť se konečně dopracoval alespoň k tomu, že už ho od sebe ani neodháním... Kdo by se neradoval, že?
Nedlouho na to jsem usnula.
Venku už byla neprostupná tma, když jsem se znovu probudila. Stále jsem ještě ležela na onom gauči a televizní hlasatel právě oznamoval nějaká záhadná napadení v okruhu nějakého sousedního města. Damon už se mnou nebyl.
Kousek dál z kuchyně jsem rozpoznávala hlasy. Samozřejmě jsem hned poznala, že jde o střídání stráží - Damon a Stefan se spolu na něčem dohadovali.
"... třeba není správné místo," říkal právě Stefan.
"Nebo taky správná osoba," namítl Damon a já mohla rozeznat jakési šustění papíru - snad novin nebo něčeho takového.
Chvíli bylo ticho. Pak ze znovu ozval Damon. "Postarám se o to," konstatoval pevně,"Ty tu zůstaň s Elenou," pokračoval a mě to upřímě zaskočilo, jak jen mohlo. Že by mě tu Damon dobrovolně nechával se Stefanem a ještě mu říkal, ať tu se mnou zůstane?
"Jsi si jistý?," zeptal se pochybovačně Stefan.
"Ano," dosalo se mu v odpověď a chlad těch slov mě mrazil až v srdci. Pak bylo chvíli zase ticho a poté se znovu ozval Damonův hlas. Znělo v něm mírné napětí, ale tentokrát už to nebyl ten chladný nepříjemný tón, zněl spíš starostlivě. "A ať se nic nedozví. Nebylo by dobré, kdyby o tom věděla,"nemusela jsem se ani nijak namáhat, abych poznala, že se mluví o mě.
Ale co se nemám dozvědět?!
Znovu jsem se zaposlouchala, jestli jim ještě náááhodou něco neuklouzne, ale Damon už zřejmě opustil dům. Po chvíli jsem ucítila Stefanovu přítomnost jen kousek ode mě. Nestála jsem o to, aby věděl, že jsem je slyšela, takže jsem raději nadále předstírala tvrdě spící.
Už teď mi chyběl Damon. Chyběla mi jeho přítomnost vedle mě, i když jsem zároveň cítila až dojemnou úlevu, že se Stefan vrátil bez zranění a v pořádku, že se jemu nic nestalo.
To v tom mám guláš, co?
Když jsem se Stefanem, chybí mi Damon, a když jsem s Damonem, chybí mi Stefan. Občas se zamýšlím, jestli to není náhodou nějaký salvatorovský úděl - jestli jim prostě není souzeno se dělit o city jedné dívky společně...
"Dobré ráno."
Zamžourala jsem na Stefana. Já jsem vážně dokázala usnout?
"Kde je Damon?," zeptala jsem se bez přemýšlení a rázem toho litovala. Stefan se zatvářil mírně dotčeně.
"No to je hezký pozdrav," postěžoval si,"Já tu čekám šest hodin, až se probudíš, abych tě mohl hezky přivítat do nového dne, když jsem to včera už nestihl, a jediné, čeho se dočkám, je "kde je Damon?"," zastyděla jsem se. Ne, vážně mě nemohl napadnout lepší způsob, jak se Stefanovi odvděčit za jeho snahu zachránit mi život.
Vážně tu u mě seděl šest hodin?
Rázem jsem si všimla, že už se nějakým zvláštním způsobem nenacházím dole na gauči, ale ve Stefanově posteli. Musel mě sem přenést, když jsem spala.
Ach, to svědomí!!!
"Promiň," špitla jsem tiše a zatvářila jsem se tak kajícně, jak jen jsem dovedla. Rozesmála jsem ho tím.
"Ne, na tebe se nemůžu zlobit," utrousil a věnoval mi krásný a dlouhý polibek, který jsem s radostí ještě o něco prodloužila svými vlastními rty. Byl by to dokonalý polibek, kdybych při něm nemyslela na Damona a na to, kam se asi poděl, kde teď je a co teď dělá - jestli je v pořádku.
S takovou mi pak bylo celkem osvobození, když se ode mě Stefan po chvíli odtrhl. Nevím to jistě, ale myslím, že tak nějak zaregistroval tu mou malou odtažitost. Ups.
"Honí se za přeludem," poznamenal po chvíli rozpačitého mlčení Stefan.
Nechápavě jsem se na něj zadívala. "Cože?"
"Damon," vysvětlil a víc už jsem z něj nedostala. Co má sakra zase znamenat ten přelud?
Grrr.
Fajn. Asi vypíšu soutěž. Dostane mě ten z bratrů Salvatorových, který mi vysvětlí co a jak!
... No dobře, to asi není úplně dobrý nápad - to bych totiž mohla až nadosmrti skončit sama, že?
Ale o pokus by to taky stálo, ne?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Delena or Datherine

Delena
Datherine

Komentáře

1 Michelle Michelle | Web | 6. listopadu 2011 v 15:59 | Reagovat

Ahoj promiň že otravuju, ael mohla by si prosím dát hlas pro Michelle http://vd-online.blog.cz/1111/best-picture-of-ian-and-nina-or-delena-5-kolo Děkuju moc ♥

2 Kat Kat | Web | 7. listopadu 2011 v 11:16 | Reagovat

7 hlas :)

3 Delena Delena | Web | 8. listopadu 2011 v 18:28 | Reagovat

Pěkná kapitola :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
II ARCHIV II delenastory-damonika.blog.cz II