Covered by my Face 9

13. listopadu 2011 v 10:00 | Damonika |  Kapitolky
Autor: Aprille
Jazyk: CZ!
Dej: V okolí Mystic Falls se potlouká nějaký neznámý upír, který, jak se tak zdá, jde Eleně po krku a ona tak musí veškerý svůj čas trávit hezky v bezpečí schovaná ve Stefanově domě, Stefan samotný se mezitím s Damonem snaží neznámého odhalit, ale... Co se stane, když jsou do toho zamotaná tajemství a lži?
Covered by my face 9
"Ať udělám co udělám, vy mi stejně nikdy neřeknete, co se děje, že?," konstatovala jsem potichounku s trochu obviňujícím tónem, kterým jsem se snažila ve Stefanovi vyvolat alespoň trochu lítosti nad tím co dělá. S věděním, že Damon nás z vedlejší místnosti určitě slyší, jsem doufala, že i v něm vzbudím trochu studu.
"Tohle si musí Damon vyřešit sám, Eleno, ani já už mu do toho nemám co mluvit," zahleděl se na mě takovýma smutnýma očima a mě se v tu chvíli chtělo křičet na celé kolo. Ale neudělala jsem to. Nechtěla jsem vyvolávat konflikty. Nechtěla jsem se hádat se Stefanem. Jen jsem slabě přikývla a nechala ho, ať mě odvede zpátky do obývacího pokoje. Damon už nečetl knihu, teď se rozvaloval na gauči a díval se na nějaký film, který zrovna vysílali. K mému překvapení mě Stefan dovedl až ke gauči a složil na něj hned vedle Damon.
"Jdu se ti postarat o oběd," usmál se na mě a nechal mě tam napolo sedět a napolo ležet na tom gauči. Damon mi věnoval jen letmý pohled při kterém si mu v očích opět pohrávali veselé ohníčky a pak se zase zadíval na obrazovku.
Slyšela jsem, jak Stefan šramotí v kuchyni, ale neotáčela jsem se, abych věděla, co přesně tam kuchtí. Dívala jsem se s Damonem na ten film, ale ve skutečnosti jsem ho taky nesledovala. Tak matně si vybavuju, že to byl nějaký romantický film a tohle byl zrovna jeho děsně dramatický konec - což mi přišlo docela komické, když jsem si to spojila s tím, že vedle mě sedí Damon a dívá se na ten samý strašně romantický a smutný závěr děsně kýčovitého filmu. Ale mám takové podezření, že ani Damon ten film ve skutečnosti tak úplně nesledoval.
Jen slepě zíral na obrazovku jako já a ani se nepohnul a ani nijak nezareagoval, když film skončil. Vlastně jsem se po chvíli už ani nedívala na obrazovku, ale na něj. V teleizi běžely zrovna nějaké reklamy, ale já už si jen podpírala hlavu rukou a sledovala Damona, jak civí někam do prázdna a předstírá, že se dívá na televizi. Pche, to mu nezbaštím. Věděla jsem, že o něčem přemýšlí. O něčem opravdu vážném a zajímavém, protože se zdál až neobvykle mimo a byl až neobvykle tichý. Chvíli jsem přemýtala, na co asi myslí, ale pak jsem si náhle všimla, že v této poloze mu to docela sluší a že ten zasněný výraz mu opravdu moc hezky zvírazňuje krásné šedé oči, a bylo po přemýtání.
V televizi právě běžely polední zprávy. Uhnula jsem tam jen na chvíli pohledem a docela mě popudilo, když jsem si všimla, že se na obrazovce zase míhá ta rezatá moderátorka, na kterou předtím tak koukal i Stefan. Co má tohle jako znamenat?
Občas se tam mihl i nějak pán v kvádru a já postřehla, že právě ohlašuje nějakou nehodu.
"... Monica Graffová, jež vidíte na záznamu, se stala obětí ukrutné nehody, kdy v Upper Street v Mystic Falls spadla z požárního žebříku. Podle svědectví jednoho jejího kolegy se jen několik minut před onou nehodou vracela ze svého polsledího případu ohledně záhadných úmrtí ve zdejší oblasti. Byla nalezena jen pět minut po oné nešťastné události dvěma kolemjdoucími, kteří jí ovšem již nemohli nijak pomoci. Graffová zemřela na následky přílišné ztráty krve a zlomení vazu. Připomeňmě si tedy ještě jednou naši úchvatnou zesnulou reportérku Monicu Graffovou."
A pak se najednou stalo všechno strašně rychle. Damon při slově Upper Street nečekaně zpozorněl a z kuchyně se ozvalo nějaké tříštění skla. Ve vzduchu se najednou objevilo napětí, jako nikdy předtím. A já jsem si uvědomila dvě věci - zaprvé, Monica Graffová byla zjevně ta rezka, která pokaždé ohlašovala nějaká záhadná zmizení nebo vraždy, a za druhé, Upper Street je jen dva bloky odtud. Okamžitě mi došlo, že to tady je někde zakopaný pes.
Málem jsem se sama praštila do čela, jak jsem blbá - Stefan se nikdy nedíval na zprávy a najednou je pravidelně hypnotizuje zrovna v té chvíli, kdy tam běží nějaká záhadná vražda nebo nehoda v okolí tohohle města. No nejsem já ale ňouma?!
Ani jsem nestihla zaregistrovat, kdy se Stefan přemístl zase do obýváku. Damon už stál na nohou a hleděli jeden na druhého vážnými pohledy. To už jsem stála na nohou také.
"Co se děje?!," vykřikla jsem poplašeně a těkala pohledem z jednoho na druhého. Damon po mě střelil rychlým pohledem a pak se zase vážně zadíval na Stefana.
"Zůstaň tu s Elenou!," oznámil a mě už v polovině jeho věty došlo, co se těď chystá udělat. Chce mě opustit, už zase. A zareagovala jsem okamžitě. Těsně před tím než se stihl vypařit jak pára nad hrncem, jsem udělala rychlý krok vpřed a křečovitě ho popadla za ruku a stáhla k sobě. Damon to samozřejmě nečekal, už byl jednou nohou na odchodu, a tak mi zcela bezmocně spadl do náruče. Nečekala jsem ani minutu a ovinula jsem ho pažemi kolem hrudi a stiskla co nejpevněji. Všechno se to odehrálo jen v jednom kraťoulinkém okamžiku. I Stefan mohl mít potíže zaregistroat, co se to vlastně stalo - a to už jen proto, že něco takového ode mě taky nečekal. Vlastně ani já sama jsem nechápala, jak se mi to podařilo. Teď však na mě upíral nevěřícný a taky patřičně bolestný pohled.
"Nikam nejde," rozhodla jsem a přitom stále křečovitě svírala Damona v objetí, až mi z toho brněly ruce. Nechtěla jsem Stefana nijak citově ranit, ale Damon v tomhle stavu nikam nemůže. "Tři dny nespal a běhal někde bůh ví kde! Nehodlám mu dovolit nechat se zabít," oznámila jsem pevně a přitom si všímala, že Damon v mé náruči neklade žádný odpor. Kdyby býval chtěl, klidně by se z mého uvěznění dostal něž by luskl prsty. Možná byl ale jen ještě stále moc zaražený mým činem.
Snažila jsem se Stefanovi pohledem říct, jak strašně ho nechci nijak ranit. Bolelo mě, když se tvářil takhle. A on se tak vždycky tvářil, když mě viděl s Damonem. "Vážně se omlouvám, Stefane, ale takhle ho nikam jít nenechám a když už mi nechcete říct, co se to tu děje, tak se mě pokus vyslechnout alespoň teď," pohledem jsem přímo žadonila, aby mě pochopil. "Potřebuje se dát do pořádku."
Všimla jsem si jak se po mě Damon tak trochu zvláštně podíval, jak jsem ho ještě stále svírala v objetí. Stefan byl nějakou chvíli ticho a tvářil se trochu jako spráskaný pes, který neví co by. Těkal pohledem ze mě na Damona a pak na televizi, kde ještě stále běžely polední zprávy.
"Prosím," vydechla jsem a ještě jednou se ho snažila přesvědčit pohledem, že to dělám vážně nerada, ale jinak to nejde. Nakonec jen slabě přikývl a už byl pryč.
Nevím, jestli pochopil, jak strašně mě mrzí, že se před ním musím takhle veřejně zastávat Damona a tak vůbec, ale zjevně mu ty další minuty už nestály za to, aby zmeškal tu příležitost, chytnout toho prevíta, co tu tak kalí vodu - i když já sama nevím, kdo to je.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Delena or Datherine

Delena
Datherine

Komentáře

1 Dee* Dee* | Web | 13. listopadu 2011 v 19:42 | Reagovat

První kolo soutěže Beautiful designer blog u začalo.Podívej se tady:

http://fan-vampirediaries.blog.cz/1111/beautiful-design-blog-1-kolo :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
II ARCHIV II delenastory-damonika.blog.cz II